Wiadomości archiwalne - marzec 2012r.
 
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
 

   W dniu 31 marca 2012 r. w naszej szkole rozegrany został turniej tenisa stołowego.
Do turnieju zgłosiło się 53 osoby. Rozgrywki prowadzone były w trzech kategoriach: Rodzice, Dziewczynki klasy IV -VI, Chłopcy klasy IV -VI. Po czterogodzinnej zaciętej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy:
W kategorii Rodzice:
   I m. Lucjan Kwolek
   II m. Waldemar Gruca
   III m. Piotr Kalińczuk
W kategorii Dziewczęta:
   I m. Dorota Gruca
   II m. Wiktoria Kania
   III m. Anna Adach
W kategorii Chłopcy:
   I m. Kacper Kalińczuk
   II m. Bartłomiej Wróbel
   III m. Łukasz Czyrko
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i sportową rywalizację, a zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników.

 
     
 
POTRAWY EUROPY
 

      28 marca przy okazji zebrań uczniowie z koła europejskiego przygotowali dla rodziców i nauczycieli niespodziankę - darmową degustację potraw europejskich.
Można było skosztować: pizzy, sałatki greckiej, niemieckiej, spaghetti, past i serów francuskich i oczywiście naszych pierogów.
A wszystko to za sprawą utalentowanych kulinarnie mam naszych uczniów. Dziękujemy.

 
     
 
KONKURS "PAPIEROWE FANTAZJE"
 

      Dnia 23 marca odbył się w naszej szkole konkurs "Papierowe fantazje". Tematem wiodącym były "Wielkanocne inspiracje".
W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I-III uczęszczający do szkolnych świetlic z dziewięciu legnickich szkół.
      Najpiękniejsze prace wykonali: Ola Maciejczak (kl.I) z SP-19, Kalina Kwoka (kl.II) z SP-18 i Julia Puzio (kl.III) z SP-10. Przepiękne, kolorowe pisanki, wielkanocne koszyczki, baranki, kurczaczki, gałązki bazi i forsycji wprowadziły powiew wiosny i atmosferę Świąt Wielkanocnych.

 
     
 
FINAŁ MINI SIATKÓWKI
 

    W dniu 23.03.2012r. w Szkole Podstawowej Nr 5 w Jaworze odbył się finał strefy legnickiej mini siatkówki dziewcząt klas VI.
W finale wystąpiły reprezentacje czterech szkół:
Szkoła Podstawowa Nr 5 z Jawora
Szkoła Podstawowa z Grębocic
Szkoła Podstawowa Nr 10 z Lubina
Szkoła Podstawowa Nr 19 z Legnicy
Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzcę, który pojedzie na finał dolnośląski.
Zwycięzcą turnieju została Szkoła Podstawowa Nr 5 z Jawora wygrywając w meczu finałowym ze Szkołą Podstawową Nr 19 z Legnicy 2:1. Miejsce trzecie zajęła Szkoła Podstawowa z Grębocic natomiast czwarte Szkoła Podstawowa Nr 4 z Lubina.

 
     
 
RAJD NA POWITANIE WIOSNY
 

   24 marca w sobotni poranek prawie 40-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się na poszukiwanie wiosny.
   Pieszą wędrówkę rozpoczęliśmy w Tyńcu Legnickim, by po przejściu 10 km wziąć udział w zakończeniu rajdu organizowanym na boisku szkolnym w Wągrodnie. Były konkursy i zawody sprawnościowe, konkurs na marzannę i kwiat wiosenny, wspólne pieczenie kiełbasek.

W kwietniu zapraszamy na Zlot do Legnickiego Pola.

 
     
 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
 

   I już mamy wiosnę.
Przywitaliśmy ją wspólną zabawą, konkursami wiedzy.
W klasach młodszych uczniowie obejrzeli wiosenną inscenizację. Wśród młodszych uczniów naszej szkoły wyłoniono zwycięzców wiosennego konkursu plastycznego.
W klasach starszych najwięcej śmiechu dostarczyły uczestnikom i widzom konkursy niespodzianki: tarcie marchewki, karmienie ptysiem. Wybraliśmy Miss i Mistera Wiosny. Zmagania konkursowe wygrała klasa 6a, II miejsce zajęła klasa 6c, a III miejsce klasa 5a.
Mamy nadzieję, że wiosna zagości u nas już na dobre.

 
     
 
TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ
 

   W dniu 13.03.2012r. w Szkole Podstawowej Nr 19 w Legnicy odbyły się finały podstrefy legnickiej w mini piłce siatkowej dziewcząt klas 6.
Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły. Reprezentujące Legnicę dziewczynki ze Szkoły Podstawowej Nr 19 w Legnicy - gospodarze turnieju, a także Szkoła Podstawowa Nr 4 z Chojnowa, Szkoła Podstawowa Nr 5 z Jawora i Szkoła Podstawowa ze Świerzawy.
Turniej przeprowadzony został w systemie, każdy z każdym.
Klasyfikacja turnieju:
1 miejsce Szkoła Podstawowa Nr 19 w Legnicy
2 miejsce Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze
3 miejsce Szkoła Podstawowa w Świerzawie
4 miejsce Szkoła Podstawowa Nr 4 w Chojnowie
Dwa pierwsze zespoły awansowały do finału strefy legnickiej, który odbędzie się 23.03.2012 r. w Szkole Podstawowej Nr 5 w Jaworze.

Trzymajcie kciuki za nasze dziewczyny!

 
     
 
AKCJA "WARTO BYĆ DOBRYM"
 

    

    Akcja "Warto Być Dobrym" to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca u dzieci dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich uczuć i praw, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat.
Nagrodę główną w każdej szkole dostanie dziecko, które zostanie wylosowane spośród finalistów konkursu reprezentujących poszczególne klasy w danej szkole.
Finaliści z poszczególnych klas (po jednej osobie na klasę) to uczniowie najlepiej ocenieni przez rówieśników ze społeczności danej klasy, spośród tych dzieci, które przystępując do akcji na początku semestru zobowiążą się do wypełnienia zadań w 3 obszarach i to zobowiązanie zrealizują:
1. Ja i bliźni
2. Ja i społeczność
3. Ja i świat
Każde dziecko, które wypełni swoje zobowiązanie otrzyma członkostwo w OKI Klubie, który został powołany, by promować i identyfikować młodzież, mogącą być przykładem dla innych.
Celem akcji jest:
- wyzwolenie w młodych ludziach mody na dobro, oraz uświadomienie, że warto być dobrym, a tym dobrem można zarażać innych nawet starszych.
- pokazanie dobra i wolontariatu jako wartości, świetnej zabawy i drogi do samorealizacji.
- docenienie odpowiedzialnego i pomocnego zachowania wobec drugiego człowieka, zwierzęcia, społeczności lokalnej, świata.

   Każdy uczeń, który chce wziąć udział w konkursie musi do 12 marca dostarczyć wypełnioną deklarację do pani pedagog.
Zachęcamy pokażcie swoje dobre serca.

 
     
 
PRZEDSZKOLAKI W NASZEJ SZKOLE
 

   W ramach współpracy z przedszkolami nr 1 i nr 8 zaprosiliśmy przedszkolaków oddziałów zerowych i naszych uczniów "zerówki" na dwudniowe zajęcia w naszej szkole.
Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem programów multimedialnych, obejrzały bajkę "Czerwony Kapturek". Wzięły udział w pokazach tanecznych i zabawach ruchowych. Najwięcej emocji dostarczyły dzieciom konkurencje sportowe.
Mamy nadzieję, że dzieci przedszkolne miło spędziły u nas czas i przekonały się, że szkoła jest przyjaznym miejscem.