Wiadomości archiwalne - maj 2017r.

 
       Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego
 

       Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu "Cyfrowobezpieczni" w ramach programu w naszej szkole gościł edukator programu, który spotkał się z uczniami i nauczycielami, poprowadził lekcje w klasie 3, 5, 6 na temat bezpieczeństwa w sieci. To bardzo ważne, by umieć bezpiecznie korzystać z Internetu.

 
     
 
       Dzień Matki
 

       Dzień Matki to święto ważne dla każdego.
W naszej szkole w klasach młodszych przy okazji Dnia Matki obchodzimy również Dzień Ojca, lub Święto Rodziny. Odbyły się uroczystości klasowe oraz ogólnoszkolna uroczystość dla mam - przedstawicielek klas 4 - 6.
Wszystkim Mamom życzymy zdrowia i radości.

 
     
 
       Spotkanie z aktorem
 

       W ramach "Spotkań z ludźmi z pasją" w naszej szkole gościł aktor legnickiego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej panem Mateuszem Krzykiem. Aktor opowiedział o swoim zawodzie, który jest jednocześnie jego pasją, o początkach aktorskich w szkole, poprowadził warsztaty teatralne.

 
     
 
       Rajd Sztubaka
 

       Po raz 15 uczniowie klas 4 - 6 udali się na trasę Rajdu Sztubaka.
Po drodze zapisywali odpowiedzi na pytania, a także w punktach kontrolnych musieli wykazać się znajomością wiedzy o ruchu drogowym, wiedzy z zakresu turystyki oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na uczestników rajdu na mecie czekał poczęstunek, konkursy sprawnościowe. Najlepszą drużyną została klasa 5b, nagrodę Straży Miejskiej otrzymali reprezentanci kl. 6a, a nagrodę przewodnika - reprezentanci kl. 4a.

 
     
 
       Konkurs
 
       11 maja nasza szkoła była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej.
Do konkursu zgłosiły się szkoły: SP nr 1, SP nr 6, SP nr 7, SP nr 9, SP nr 16, SP nr 19, SP nr 20. Drużyny miały za zadanie: rozwiązać test wiedzy, rozpoznać potrawy, budowle i muzykę. Sprawdzana była również znajomość symboli europejskich, wiedza o słynnych Europejczykach, wydarzeniach, problemach i sukcesach. Uczestnicy Konkursu mogli skosztować potraw europejskich.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna naszej szkoły, drugie miejsce - drużyna SP nr 1, trzecie miejsce - drużyna SP nr 6.
Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Legnicy pana Tadeusza Krzakowskiego.

 
     
 
       Turniej szachowy
 
       Dnia 09.05.2017r. odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy uczniów klas II.
W rozgrywkach szachowych wzięli udział uczniowie klasy II a i II c oraz uczniowie z SP 7 w Legnicy, którzy uczestniczą w zajęciach szachowych w ramach realizacji programu "Legniczanie dają mata". W turnieju szachowym uczestniczyło 20 uczniów, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności i wiadomości o "królewskiej grze".
I MIEJSCE - Wojciech Jankowski SP 7
II MIEJSCE - Dominik Tamioła SP 19 kl. 2a
III MIEJSCE - Igor Jakubowicz SP 19 kl. 2a
IV MIEJSCE - Filip Szałęga SP 7