Socrates Comenius - Palermo 2007

W dniach 30 maja - 3 czerwca 2007 roku gościliśmy w Ficarazzi k. Palermo na zaproszenie tamtejszej szkoły. Pobyt we włoskiej szkole był bardzo ciekawy i przyniósł wiele miłych wrażeń. W atmosferę folkloru wprowadziły nas występy Senegalczyków - rodziców, których dzieci uczą się w tamtejszej szkole. Następnie obejrzeliśmy, w wykonaniu uczniów, taniec ludowy BALLO della KORDELLA (the cordella dance) charakterystyczny dla tego regionu Sycylii. W kolejnym dniu każda ze szkół partnerskich przedstawiała swój całoroczny dorobek. Następnie odbyło się spotkanie robocze, podczas którego dokonano podsumowania pierwszego roku współpracy oraz ustalono harmonogram działań na kolejne dwa lata. Ustalono także zasady korespondencji e-mailowej między uczniami. Następnego dnia obserwowaliśmy zajęcia, w tym muzyczne i taneczne młodszej grupy wiekowej, oraz przedstawienie teatralno-muzyczne uczniów starszych. Mieliśmy również okazje zwiedzić Palermo i odbyć wycieczkę wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. Podziwialiśmy przepiękne krajobrazy, a szczególnie urzekła nas roślinność.