Comenius "Uczenie się przez całe życie"

W roku szkolnym 2009/2010 Szkoła Podstawowa nr19 w Legnicy rozpoczęła realizację kolejnego projektu Unii Europejskiej - Comenius "Uczenie się przez całe życie".

Temat projektu brzmi: "Zawieranie nowych znajomości poprzez aktywność fizyczną, dbanie o zdrowie i czerpanie z tego przyjemności".

W ramach tego projektu współpracujemy z następującymi szkołami:

Cele projektu:

• Uświadomienie dzieci i zrozumienie przez nie, jak ważną rolę odgrywa aktywność fizyczna w życiu.

• Korzystanie w pełni z możliwości uczestnictwa w działaniach mających na celu poprawę i utrzymanie zdrowego trybu życia.

• Uświadomienie odpowiedzialności za własną jakość życia w tym zdrową dietę.

• Doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

• Zaznajomienie z alternatywnymi sposobami i metodami nauczania.

• Uświadomienie i zrozumienie kultur, wzmocnienie poczucie przynależności do europejskiej jedności i poszanowanie wzajemnych różnic.

• Zawieranie nowych przyjaźni i budowanie więzi partnerskich miedzy szkołami.

•        Ćwiczenia fizyczne są bardzo ważną częścią naszego życia. Ich ilość ma wpływ na nasze zdrowie, nasze samopoczucie i naszą wydajność w pracy lub nauce. Nasze zdrowie w ciągu całego życia zależy od naszej świadomości, aktywności fizycznej i dobrej diety, zwłaszcza we współczesnym świecie, w którym wzrasta poziom otyłości. Naszym celem jest wpływanie na kształtowanie aktywności fizycznej w szkołach. Współpraca daje dodatkową motywację dla podjęcia ćwiczeń fizycznych. Szkoły będą wymieniać informacje na temat aktywności fizycznej i zachęcać uczniów do próbowania innych, alternatywnych sportów. Projekt będzie obejmował inne obszary życia codziennego. Tytuł naszego projektu podsumowuje nasze cele - szkoły będą komunikować się ze sobą i budować przyjaźnie opierając się na wszystkich dostępnych formach aktywności fizycznej, a jednocześnie rozwijać świadomość uczniów o europejskim dziedzictwie kulturowym. Nasz projekt powinien pomóc naszym uczniom zrozumieć, że aktywność fizyczna może wpłynąć na ich zdrowie i sprawić, że będą czerpać więcej radości z życia.