English version     Photo gallery

Socrates Comenius - Iskenderun (Turcja)

W dniach 11 - 15 marca 2009 r. odbyło się spotkanie we współpracującej z nami szkole w Iskederun - Turcja. Ta wizyta dała nam możliwość poznania innej kultury. Mieliśmy okazję uczestniczyć w lekcjach (klasy liczą 40 - 50 uczniów). Obejrzeliśmy koncerty przygotowane przez uczniów oraz nauczyliśmy się trzech tureckich tańców. Zostaliśmy przyjęci przez prezydenta miasta Iskenderun. Wszędzie byliśmy bardzo ciepło przyjmowani, spotykaliśmy się z ogromną sympatią. Największą niespodziankę zrobił nam jeden z uczniów, który specjalnie dla nas wykonał po polsku dwie piosenki: "Ułani, ułani" i "Hopsasa do lasa". W ostatnim dniu pobytu zwiedziliśmy Antiochię - kolebkę chrześcijaństwa. Ta wizyta wywarła na nas ogromne wrażenie. Długo pozostanie w naszej pamięci.